Láska na kari (MINIRECENZE) ke stažení zdarma (2014)

Žánr: Drama, Komedie, Romantické
Láska na kari (MINIRECENZE)
5 (100%) 1 vote

Když v Hollywoodu chtějí úspěšnou romantickou komedii, nastoupí Lasse Hallström. Prošmejdí knihovnu a umíchá třeba Čokoládu.

Také adaptace bestselleru amerického spisovatele Richarda C. Moraisa „A hundred-foot journy“ (spolupracoval i na scénáři) v sobě mixuje jemný humor a romantiku. Navíc přidává exotickou ingredienci v podobě indické rodiny. Ta měla štěstí v neštěstí. Neštěstím bylo, že museli opustit rodnou hroudu v Bombaji a vyrazit (přes Anglii) do Francie a štěstím, že mezi sebou měli talentovaného kuchaře Hassana. Dějová zápletka začne v okamžiku, kdy si otevřou restauraci přímo naproti vyhlášenému podniku paní Mallory (Helen Mirren). Ta rozpoutá válku, ve které chvíli nejde jen a pouze o vaření. Pochopitelně romantická komedie nemůže skončit špatně. A chybět nesmí láska…

Láska na kari chce být tím typem filmu, který kolem sebe šíří pozitivní náladu a vzbuzuje dojem z dobře vykonané práce. Buď podlehnete a necháte se oblbovat sluncem prozářeným maloměstem a kulinářským uměním, nebo budete uraženi kýčovitostí a pochybovat o multikulturních možnostech (či jazykových schopnostech) francouzského venkova. Já bych doporučil stimulovat ty části mozku, které vyvolávají potěšení.

Celkové hodnocení:  80%

Frhrají: , , , , , , , , , , , , , , ,


kari Komedie láska recenze romantika