Lékárníkových holka (TV seriál) ke stažení zdarma ()

Žánr: Akční, Komedie
Ohodnoťte příspěvek

Komediální seriál o vědychtivé dívce z konce 19. století.
Titulní hrdinka, lékárníkových holka, patnáctiletá Emilie Junková, miluje chemii a chtěla by ji studovat. Ale nemůže, neboť mladá dívka koncem 19. století je určena pouze k tomu, aby se starala o manžela a o děti. Emilie se ale s tímto údělem nemíní spokojit.

V prvních dílech budeme sledovat hrdinku seriálu v prostředí maloměstské rodiny, kde její zájmy a „nevhodné chování“ budí pohoršení. V dalších dílech už je za trest poslána do kláštera, aby se napravila. Závěrečné díly seriálu se odehrávají v Praze, kde se Emilie stává žákyní prvního dívčího gymnázia ve střední Evropě, studentkou Minervy.

Autorka seriálu Hermína Franková vypráví svůj příběh o počátcích emancipace především s humorem, ale také s pochopením i obdivem ke všem, kteří otevřeli ženám i dívkám cestu ke vzdělání.

V titulní roli uvidíme K. Issovou. Její rodiče – lékárníkovi, hrají D. Kolářová a O. Navrátil, Emiliinu tetu Violu S. Postlerová a mladého učitele Moučku L. Vaculík. (oficiální text distributora)hrají: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


Anna Remková Barbora Leichnerová Blanka Bohdanová Božena Böhmová Dana Syslová Daniela Kolářová Hana Davidová Hana Houbová Jan Přeučil Jana Hermachová Jaroslava Pokorná Jindřich Hinke Jiří Schwarz Josef Šebek Kamila Špráchalová Karel Koloušek Klára Issová Lenka Kodešová-Skopalová Libuše Štědrá Lukáš Vaculík Magdaléna Chrzová Marketa Šmahelová Martin Písařík Miriam Kantorková Oldřich Navrátil Oldřich Vlach Pavel Chalupa Petr Štěpánek Saša Rašilov nejml. Simona Postlerová Soběslav Sejk Tereza Duchková Tereza Kostková Václav Kotva Veronika Gajerová Vladimíra Včelná Zdeňka Žádníková-Volencová Zuzana Šavrdová