Maturita ke stažení zdarma ()

Žánr: 3D, 3gp, České, IMAX, Komedie
Ohodnoťte příspěvek

Nadšenec pro elektroniku a počítače Martin se vsadí s kamarády, že se nabourá do ministerského serveru a stáhne zadání maturitních otázek. A protože často není zcela v realitě, vsadí se evidentně dřív, než domyslí, jak to chce udělat.
A tak krátící se čas před maturitou sledujeme partičku maturantů chystající se pokořit otázky, jejich učitele bojující s byrokracií i povedeného ministra školství a suitu kolem něj.
Představy maturantů dokresluje jejich fantazie, která leckdy nepřekoná absurditu skutečných okolností. Nejsou totiž jediní, kdo se snaží server nabourat. Chvílemi přestává být úplně jasné, kdo je tady lump a kdo udělá vlastně docela záslužný skutek.
Film má svébytnou poetiku, humor často v crazy rovině a odkazuje na řadu akčních PC her. Reálné situace se prolínají se sny a představami hlavních hrdinů.
I když to někdy nevypadá, jsou příběhy i postavy Maturity inspirovány životem, jejich hrdinové nejsou plakátově černobílí, dialogy jsou odposlechnuté z reality. Nesnaží se přímo komentovat situaci v naší společnosti, ale bere si z ní obecně platné prvky, které mění v komediální příběh.
Je to film, kde nikdo neřeší problémy s identitou ani orientací, není tu ani jeden bývalý estébák nebo nácek. Jenom parta maturantů, která chce odmaturovat bez zbytečného učení. S výjimkou pár úředníků nebyl během natáčení nikdo zabit a ani se neublížilo žádnému zvířátku.hrají: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


David Kašpárek David Steigerwald Denisa Nesvačilová Filip Kotek Helena Husáková Helena Zengerová Jana Semeráková Jiří Matějka Karin Krausová Klára Samková Lucia Bakešová Martin Simandl Michael Simandl Michaela Doubravová Ondřej Malý Patricie Andacká Pavel Klvaňa Robert Štěpánek Simona Vavrušová Tomáš Materna Tomáš Polák