Škatuláci (MINIRECENZE) ke stažení zdarma (2014)

Žánr: Animované, Rodinné
Škatuláci (MINIRECENZE)
1 (20%) 1 vote

Podle populární britské knížky „Here be Monsters!“ (jde o volné zpracování) natočili tvůrci snímků KORALÍNA A SVĚT ZA TAJNÝMI DVEŘMI a NORMAN A DUCHOVÉ další netradiční animák. Také on je vytvořený pomocí ruční animace (kombinovanou s CGI), což bude na konci bohužel jediné, co utkví v paměti. Přitom to nezačne vůbec špatně!

Píše se rok 1805 a fiktivním městečkem Sýrečkov se šíří pověsti, že podzemní trollové přezdívaní Škatuláci, unášejí a zabíjejí malé děti. Nerudný deratizátor Chňapal uzavře dohodu s městem, že je zlikviduje, výměnou za bílý klobouk, který je symbolem nejvyšší prestiže. Ve skutečnosti jsou Škatuláci mírumilovní tvorové, kteří vylézají jen v noci a z posbíraných věcí vyrábějí užitečné vynálezy. Žije s nimi lidský chlapec, který jednoho dne zjistí, jak se k nim dostal a také dokáže, že to jsou hodná a užitečná stvoření.

Příběh je relativně obyčejný a předvídatelný. Oproti světu pod zemí, který září originalitou a jistě pobaví i děti, ničím nepřekvapí a jen převypráví další variací na již mnohokrát viděné. Víc než obsah zaujme způsob vyprávění, ale to dobrý scénář nenahradí.

Škatuláci nejsou filmem pro nejmenší děti. Ne, nebojte se, před projekcí se nerozsvítí nepřístupná hvězdička. Jen nevím, jak se vyrovnají s vraždou či všeobecným veselím při veřejné popravě. Dle očekávání jde většinou o černý humor, vtipné jsou poznámky, povedených je pár gagů, ale přestože divný humor vyhledávám, předávkování smíchem mi nehrozilo.

Jestli už máte dost všech hravých a kýčovitě veselých pohádek, hledáte jiný styl vyprávění, divný svět a roztomilou ošklivost malých potvůrek, dá se Škatulákama docela dobře zabít víc jak hodina a půl. Navíc dobro zvítězí nad zlem. I když přitom často spoléhá na náhodu.

50%

Fr

 hrají: , , , , , , , , , ,


Alan Snow Anthony Stacchi Graham Annable recenze The Boxtrolls