Sousedi (recenze) ke stažení zdarma (2014)

Žánr: Komedie
Sousedi (recenze)
5 (100%) 5 votes

Sousedské spory se dají řešit různými způsoby, to se třeba takhle ráno vzbudíte a zjistíte, že Vám někdo z auta odmontoval všechno airbagy. Teda ne někdo, přesněji řečeno vaši sousedi. A kdo, že jsou ti sousedi? No přeci, v Americe tolik populární, bratrstvo! Je vám jasné, že tohle nemůže dobře dopadnout…

V nové bláznivé komedii, se proti sobě postaví Mac (Seth Rogen) se svojí krásnou ženou Kelly (Rose Byrne) a jejich malou dceruškou (ta je naštěstí, až na jednu scénu, ušetřena veškerých leváren) a parta vysokoškolských pařičů, kteří tvoří bratrstvo. To je vedeno krasoněm Teddym (Zac Efron) a jeho přicmrndávačem, kterého hraje Dave Franco. Zápletka je poměrně jednoduchá. Jak už to tak u bratrstev ve filmu bývá, jejich jedinou celodenní aktivitou je paření, paření a pak zase nějaké to paření. Což by zas až tak samo o sobě nevadilo, pokud by se to celé nedělo v poklidném sousedství, v poměrně dobré čtvrti. K tomu navíc vedle domova dvou mladých rodičů, kteří se snaží vychovávat svého prvního potomka. Mac s Kelly se nejdříve snaží na bratrstvo zapůsobit, přeci jen chtějí dát najevo, že stále ještě nepatří do starého železa, i když jsou o nějaký ten rok starší. To se jim i po jedné párty, které se zúčastní, povede. Přeci jen je pro ně fajn připomenout si, jaký byl život bez povinností. Bohužel vystřízlivění přichází už další den, kdy si opět uvědomí, že už nejsou teenagery, ale milujícími rodiči, kteří mají určité povinnosti vůči své dceři. Další večery se nesou v duchu nikdy nekončících párty, s tím rozdílem, že Mac a Kelly už nefigurují jako účastníci, ale jako ti, kteří jsou touto párty rušeni. Po několika urgentních a na chvíli sice vyslyšených, ale ve finále nijak efektivních žádostech o snížení volume, se Kelly rozhodne k něčemu, co navždy změní vztah, mezi oběma sousedskými domy.

Co se týče fun faktoru, tak ten tento film určitě nepostrádá. Každý, kdo má rád filmy podobného typu, si tu něco najde. Film je prošpikován různými vtipnými momenty a scénami, nouze není ani o výživné hlášky. Ač mi Efron mánie kdysi lezla značně krkem a od té doby jsem Efrona moc nemusel, tak tady musím uznat, že mu role celkem sedla. Ona kombinace Efron/Franco/Rogen, v podobném druhu filmu, nebyla zas až tak špatným tahem, jak by se mohlo znát. Herci poměrně obstojně zvládli své role a dokážou zabavit. Celkově tento film působí jako takový průměr, není tu nic, co by nějak extra výrazně nadchlo, ale zase ani nic, co by nějak diváka urazilo.